Ekologicznie 

4 nowe inicjatywy ekologiczne, o których nie miałeś pojęcia

O tym jak ważna jest ekologia we współczesnym świecie uczy się nawet małe dzieci. Pewne zachowania muszą być bowiem utrwalane, aby przekształciły się następnie w dobre przyzwyczajenia. Każdy z nas może na swój sposób dbać o dobro środowiska – ważne, by pamiętać o podobnych zachowaniach nie tylko od święta, lecz również na co dzień. Gdy jednak zbierze się większa rzesza ludzi, którzy marzą o zmianie na lepsze, wspólnymi siłami można zrealizować jakiś wzniosły cel.

Inicjatywy ekologiczne podejmowane są coraz częściej nie tylko przez zwykłych ludzi, ale również wielkie firmy, czy organizacje – ekologia stała się swoistą modą i dobrze jest móc się pochwalić udziałem w jakiejś ważnej akcji (choć oczywiście nie to jest w tym wszystkim najważniejsze). Wciąż tworzone są jakieś nowe inicjatywy – oto cztery, o których najprawdopodobniej jeszcze nie słyszeliście:

1. Inicjatywa Wiewiórka.pl -> Ma na celu popularyzowanie segregacji surowców, które mogą zostać ponownie przetworzone, jak elektronika, książki, odzież. Różnica pomiędzy Wiewiórką, a dotychczasowymi tego typu przedsięwzięciami polega na tym, że autorzy tego projektu płacą osobom w nim uczestniczącym – tak jest, można tutaj osobiście skorzystać na segregacji zbędnych rzeczy, m.in. zarobić na segregacji starych gier komputerowych.

2. Inicjatywa ProCredit Bank przeciwko plastikowym torbom -> ProCredit Bank postanowił przypomnieć wszystkim, że plastikowe torby nie są jedynym sposobem na noszenie zakupów. W ramach tej kampanii, bank wyprodukował i rozdał aż 150 tysięcy tekstylnych, wykonanych z bawełny organicznej toreb w Yuzhen Park, w Sofii.

3. Sklep internetowy BioKoala.pl umożliwia zakupy społecznościowe żywności ekologicznej przez internet -> Zupełna nowość i prawdziwy hit! Ekologiczna żywność jest bardzo zdrowa i coraz chętniej kupowana przez wszystkich Polaków. Aby jeszcze bardziej ułatwić jej popularyzację, sklep wprowadził nową promocję, pozwalającą na zakup produktów przez internet – i to w grupie! Dzięki temu jest zdrowo i tanio!

4. Inicjatywa „Dolnośląski Alarm Smogowy” monitoruje powietrze w tym regionie Polski -> Mobilny monitoring powietrza sprawdza, jak bardzo jest ono zanieczyszczone. To pierwsza tego typu inicjatywa, ale ruch społeczny zachęca do podejmowania podobnych w innych rejonach kraju. Cel? Zbadanie jakości powietrza. Po co? Żeby wiedzieć, co zmienić.

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!