Ekologicznie Pomysły 

Crowdsourcing wspiera ekologię

O zjawisku crowdsourcingu zaczęło być głośno już jakiś czas temu. Wbrew pozorom nie jest to zupełnie nowy wynalazek, ponieważ burza mózgów zawsze była popularnym sposobem na poszerzenie horyzontów stosowanym przed naukowców i odkrywców. W dzisiejszych czasach jednak, perspektywa zmienia się. Dzięki rozwojowi Internetu, jako globalnej sieci łączącej świat każdy może dołączyć do grona takich innowatorów, jedynym kryterium są dobre chęci i pomysł. Z crowdsourcingu korzystają już nie tylko małe start-upy i prywatni przedsiębiorcy. Coraz częściej nawet duże koncerny zasięgają porad odnośnie tego w którą stronę powinna iść ścieżka rozwoju ich produktu. Tym samym, crowdsourcing jest świetnym narzędziem do rozwoju ekologicznych projektów.

Ekologia, społecznie odpowiedzialny rozwój oraz ochrona środowiska plasują się obecnie jako czołowe trendy w mediach społecznościowych. To znaczy mniej więcej tyle, że mówi się o nich dużo, a jeszcze więcej w tym zakresie działa. Z pewnością wiele z was natknęło się już podczas szperania w internecie na blogi poświęcone tematyce recyklingu czy też kampanie ochrony zagrożonych gatunków prowadzone na Twitterze. Bez wątpienia – media społecznościowe odgrywają obecnie nieocenioną rolę w szerzeniu ekologicznej świadomości i popularyzacji trendu, który tak naprawdę jest więcej niż tylko chwilową modą. To bardzo dobry czas na przedstawianie eko projektów społeczności w sieci, ponieważ każdy chce przyłączyć się i uczestniczyć w tym, co akurat jest na fali.

Crowdsourcing od początku był inicjatywą osób, które chcą coś zmienić. Na początku głównie funkcjonujący jako platforma wymiany pomysłów dotyczących IT, stopniowo rozszerzał się na inne obszary. Dzisiaj funkcjonuje już wiele portali crowdsourcingowych poświęconych wyłącznie ekologii, np.: polski https://mintu.me/. Warto rozejrzeć się po projektach, szczególnie jeżeli już dawno mamy jakiś szczególny pomysł, a brak nam środków na jego realizację albo brakuje nam obiektywnej opinii o tym, czy wypali. W końcu co tłum głów, to nie jedna !

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!