Ekologicznie 

Ekologicznie w biurze

Każdy bardzo dobrze wie, albo przynajmniej wyobraża sobie jak funkcjonuje biuro. Dominującym atrybutem, po którym rozpoznajemy, że trafiliśmy właśnie do biura jest stos dokumentów, kartek i innego rodzaju makulatury. Jest jej zawsze niesamowicie dużo. Wtedy zaczynamy zastanawiać się, czy w dobie wszelkiej komputeryzacji ich duża ilość jest naprawdę potrzebna i niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całej firmy. Odpowiedzi są różne i różnie motywowane. Wszak zawsze powinniśmy pamiętać o niektórych zasadach, których zachowanie może znacząco zmniejszyć negatywne skutki nadmiernego zużycia papieru.

ideasJeśli mamy na to wpływ, powinniśmy zawsze i bez wyjątku wybierać zeszyty i bloki pochodzące z makulatury. Są one niezmiernie estetyczne i nietuzinkowe. W sklepach znajdziemy kilka rodzajów zeszytów produkowanych właśnie z makulatury i innych materiałów organicznych. Ich cena jest często niższa, a spełniane funkcje – identyczne jak w przypadku tradycyjnego zeszytu (ostatnim hitem są zeszyty, których kartki pachną bananem – powstały one z bananowych odpadów J).

Używajmy długopisów z wymiennym wkładem, które zostały wyprodukowane przy użyciu materiałów odzyskanych podczas recyklingu. Kalkulatory zasilane energii słoneczną są również doskonałą alternatywą dla tych, zasilanych za pomocą zwykłych baterii. Chcąc kolorować, wybierajmy kredki i ołówki nielakierowane, a kleje i korektory – stworzone na bazie wody.

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!