Pomysły 

Elektrośmieci? Pomyśl, zanim wyrzucisz (możesz zarobić)

computers-junkZalegające za szafą komputery, w dolnych szufladach stary sprzęt grający – znacie to? 😉 Kiedy komputer, pralka, czy lodówka są już wyeksploatowane lub zwyczajnie nie działają, normalnym jest, że wymieniamy ją na sprawną. W tym momencie warto jest zastanowić się, w jaki sposób pozbędziemy się niechcianego sprzętu – wyrzucenie go do zwykłych śmieci nie wchodzi bowiem w grę, a to ze względu a gabaryty, jak w przypadku lodówki, a to ze względu na dysk twardy i inne komponenty komputerów, które kiedyś mogą się przydać .
Na starcie powinniśmy wiedzieć, że podczas zakupu nowego urządzenia w danym sklepie, jego sprzedawca bądź przedstawiciel sklepu powinien przyjąć od nas (jeśli taka jest nasza wola) sprzęt stary. Działa to na zasadzie 1:1, czyli kupujemy nową lodówkę, a w zamian sprzedawca zgadza się na przyjęcie naszej starej lodówki i dostarczenie jej w specjalne miejsce, gdzie zostanie zutylizowana. W tym wypadku nie ma znaczenia wielkość lodówki, ani jej firma – obie wartości mogą być zupełnie różne od tej, którą kupujemy. W przypadku, kiedy pracownik nie chce przyjąć naszej starej lodówki, bądź jakiegokolwiek innego sprzętu zakupionego i oddawanego analogicznie do lodówki – możemy skontaktować się z powiatowym rzecznikiem praw konsumenta. Wtedy też możemy być pewni, że sprawa zostanie rozpatrzona na naszą korzyść, a sprzedawca będzie musiał przyjąć od nas stary sprzęt.
Jeśli nasz sprzęt jest nadal sprawny, ale chcemy się go pozbyć z rożnych powodów, można zajrzeć na Gumtree czy Allegro. Tam mnóstwo ludzi za niewielką cenę nabędzie od nas ten sprzęt. Sprzęt taki dłużej pozostanie w obiegu i nie będzie konieczna jego utylizacja, a przy okazji zostanie nam w kieszeni jakiś pieniądz.

electrojunkOstatnio poczytałem trochę o innej o skupach internetowych i wydaje mi się, że to całkiem interesująca opcja spieniężania elektrośmieci. Raz, że kurier sam po taką paczkę przyjeżdża, a dwa, że można za jednym zamachem wysłać więcej niepotrzebnych w domu przedmiotów i zgarnąć porządne kieszonkowe. Widziałem w internetach, że ludzie i powyżej 100zł zgarniają także jest to temat do obadania. Z tego co widzę to najbardziej polecanym tego typu serwisem jest Wiewiórka, oto link: skup elektrośmieci Wiewiórka.pl. Jeśli mieliście jakieś doświadczenia z internetowymi skupami niepotrzebnych przedmiotów to proszę o info w komentarzach.

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!