Ekologicznie Na co dzień 

Sylwoterapia, czyli przytul się do drzewa cz.2

Sylwoterapia, czyli terapia z wykorzystaniem drzew to coraz popularniejsza forma poprawy nastroju oraz kondycji zdrowotnej wśród wielu z nas. Co więcej, jest nawet stałym elementem zabiegów w niektórych SPA weekendowych, a także w ekologicznych gospodarstwach agroturystycznych. Przekonuje nas do siebie bardzo prostym sposobem na równowagę ciała i umysłu. Wystarczy tylko wybrać zdrowe drzewo, i przytulić się do niego czołem lub stopami, chłonąc jego życiodajną energię. Okazuje się, że drzewne gaje to nie tylko mityczne miejsca o wielkiej mocy, ale udowodniony naukowo fenomen, którego warto doświadczyć na własnej skórze. Poniżej kolejne gatunki drzew, które pomogą wam w harmonijnym rozwoju umysłowym i załagodzą zdrowotne dolegliwości.

Dąb

Już samo patrzenie na to majestatyczne drzewo, górujące nad florą lasu powinno nam dostarczyć pozytywnych emocji. Ale, gdy przytulimy się do jego pnia, odczujemy także poprawę naszego stanu psychiki. Dąb ma bowiem umiejętność przekierowywania naszych emocji, tak, że te negatywne znikają, a na ich miejscu pojawiają się same pozytywne. Oprócz tego, sylwoterapia dębem dodaje sił witalnych i energii do działania. Przeciwdziała lenistwu i dodaje wiary w siebie i motywacji.

Brzoza

Brzoza jest naturalnym sprzymierzeńcem wszystkich, którzy żyją w stresie. Już 15 minut tygodniowo sylwoterapii z jej udziałem potrafi zmniejszyć napięcie nerwowe i mięśniowe, a także skutecznie nas wyciszyć. Poza tym zmniejsza dolegliwości bólowe i przyspiesza gojenie się ran i skaleczeń. Przytulanie się do brzozy może nawet złagodzić uporczywe kobiece dolegliwości w postaci migren, czy bóli menstruacyjnych. Sok z liści brzozy także działa leczniczo i jest zapisywany do profilaktyki kamieni moczowych oraz dla detoksu organizmu, poprzez swoje działanie moczopędne.

Buk

To niekwestionowany zwycięzca w kategorii energetycznych drzew. Jego pole bioenergetyczne sięga aż 15 metrów, a to oznacza, że nawet samo zatrzymanie się na 10 minut w pobliżu buka ma na nas wspaniałe, pozytywne oddziaływanie. Buk jest drzewem naturalnie zwiększającym kreatywność. Wprowadza nas umysł w stan zen i sprawia, że nieoczekiwanie pojawiają się w naszym mózgu zupełnie nowatorskie pomysły. Oprócz tego buk także ma umiejętność uwolnienia nas od stresu, przywrócenia w nas poczucia pewności siebie i pozytywnego nastawienia do świata i naszych działań.

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!